Macierzyństwo

Co z tym spaniem?!

To nie będzie wpis z dobrymi radami, jak skutecznie uśpić dziecko, żeby przespało całą noc. Moje dziecko skończyło już 5 lat i nadal budzi się w nocy.

Uffffff…

Tą notkę napisałam około 2 tygodnie temu. I na szczęście już jest nie aktualna!!!

Długo wzbraniałam się przed tym, co w końcu postanowiliśmy. Ale po kolejnej nieprzespanej nocy, gdzie dzieciaki budziły się na zmianę, a czasami równocześnie,  zdecydowaliśmy, że położymy Wiktorię (5 lat) i Tymusia (21 miesięcy) razem, w jednym łóżku.

Tak, jak zwykle przeczytałam im bajkę na dobranoc. Tym razem, zamiast zabrać Tymka do naszej sypialni, położyłam się między nimi i bardzo szybko oboje zasnęli. Ach, jak cudownie było spędzić na usypianiu dzieci mniej niż pół godziny, a nie godzinę, tak, jak do tej pory (po ok pół godziny na każde dziecko). I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ja również zaczęłam się wysypiać 🙂

Jakie zaobserwowałam efekty wspólnego spania???

Wiki pierwszy raz od dawien dawna nie obudziła się w środku nocy. YUPI!!!!!  Tymuś przebudza się jeden raz albo oboje przesypiają caaaaaaałą noc!!! Po 5 latach zapadłam w sen, z którego nikt mnie nie wybudził, poza porannym budzikiem 🙂 Dacie wiarę???

Każde dziecko jest inne, moje dzieciaki potrzebują w nocy się do kogoś przytulić, a teraz mają siebie nawzajem. My, jako rodzice możemy cieszyć się spokojnym wieczorem i możemy go miło spożytkować, naładować baterie na kolejny dzień.

Każda mama musi znaleźć swój własny sposób na spokojną noc. Wiem, że czasami może być ciężko, ale osobiście nie jestem zwolenniczką metody „zostaw dziecko, aż się wypłacze”. Raczej: „przytul, przeczekaj, spróbuj czegoś innego”.

Cieszę się bardzo, że zdecydowaliśmy się kłaść dzieci razem. Nadal w środku nocy zdarza się, że idę do ich sypialni i tam już zostaję do rana, ale zdarza się to sporadycznie, więc każde z nas wysypia się bezproblemowo.

A jak wyglądają wasze noce???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *