Macierzyństwo

Baby shower, czyli niesamowite przyjęcie dla przyszłej mamy

Dwa razy miałam to szczęście, że byłam w ciąży i dwa razy miałam przyjęcie niespodziankę –  babyshower.

Nigdy nie zapomnę tego dnia, kiedy umówiłam się z siostrą, że przyjedzie na kawę, a po otwarciu drzwi weszło grono dziewczyn do mojego mieszkania, z balonami, dekoracjami i przysmakami. Hormony buzowały na całego, a ja byłam tak zaskoczona, że nie mogłam się uspokoić!!! Wzruszenie przeplatało się z radością, a przez najbliższe kilkadziesiąt minut nie mogłam uwierzyć w to, co się właśnie stało.

Niezwykle przyjemnie było gościć bliskie mi osoby w tym samym czasie! Dodatkowo dziewczyny przyniosły przepyszne przekąski oraz prezenty dla mojej pierworodnej. Siostra zadbała również o dekoracje pokoju, szarfę dla przyszłej mamy, konfetti w kształcie różowych wózków, smoczków, butelek i innych uroczych dodatków.

Było cudownie!

Dzielę się z wami tym niezwykłym przeżyciem, bo mam nadzieję, że kogoś zainspiruję!!! 🙂 🙂 🙂

Więc jeśli twoja siostra/przyjaciółka/bliska koleżanka spodziewa się w najbliższym czasie dziecka, warto zorganizować dla niej baby shower. Jestem pewna, że sprawi jej to ogromną radość i zapadnie w pamięć na bardzo długo!

Jak zorganizować baby shower?

  1. Wybierz odpowiednią datę, najlepiej 1-2 miesiące przed terminem porodu
  2. Zaproś koleżanki
  3. Umówcie się, żeby każda z was przygotowała jakąś przekąskę
  4. Zamów dekoracje
  5. Zaplanuj, jak zwabisz przyszłą mamę do miejsca przyjęcia, żeby się tego kompletnie nie spodziewała
  6. Przygotuj zabawy i odpowiednie materiały (kartki, długopisy itp.)

Zabaw na baby shower można znaleźć w Internecie bardzo dużo. Z pewnością  klasyką na takie przyjęcie jest przygotowany dla przyszłej mamy tort z pampersów i bransoletka z koralików, przyniesionych przez gości, którą osoba w błogosławionym stanie powinna nosić do dnia porodu!

Moje drugie baby shower siostra zaplanowała w kawiarni, byłam również bardzo zaskoczona i miło je wspominam 🙂

Mimo, że baby shower nie jest zbyt popularne w Polsce, bardzo gorąco polecam organizację tego typu imprezy. Jest to cudowne przeżycie dla przyszłej mamy, miły gest i inicjatywa, a przy okazji dobrze jest się spotkać w gronie samych dziewczyn. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *